Väikese grupi uus koolitus

Arhetüüpide ja sisemise perekonna koolitus

See koolitusaasta võtab tähelepanu keskmesse sisemaailma ja selle asukad - arhetüübid ja isiklikud osad.

Aastane teekond võtab suure teemana käekõrvale meie psüühikas instinktiivsed käitumismustrid - Süütu, Orb, Sõdalane, Hoolitseja, Hävitaja, Armastaja, Looja, Maag, Narr, Valitseja ja kutsub meid rännakule Hinge ja Mina leidmiseks.

Hakkame uurima seda, kuidas erinevad arhetüübid sinu olemuses kajastuvad. Peatume iga moodul ühel instinktiivsel käitumismustril ja selle avaldumisvormidel sinu psüühes ja käitumises aga ka maailmakirjanduses, kunstis ja ajaloos. Tutvume nende valguse ja varju tasanditega ning õpime nendega koostööd tegema. Teeme praktilisi harjutusi ja meditatsioone arhetüüpide integreerimiseks. 

Arhetüüpsed mustrid asuvad kollektiivses alateadvuses ja nende ilmnemisest oma elus sa ei pääse - seetõttu saad uue väe ja hingamise nendega teadlikult kootööd tehes. Praeguses keerulises maailmakorras ja hektilises igapäevas, mil sündmused võivad kiirelt võtta ootamatuid pöördeid - on üliloluline leida oma olemuse tuum, avastada uuesti baasväärtused ning iseendas toimivad sügavad arhetüüpsed mustrid, mis on eksisteerinud kirjanduses, kunstis, inimkonna süvapsüühikas aastatuhandeid.


  • Isiklik arengutee hakkab avanema kui teeme koostöös iseenda süvapsüühikas toimivate ürgsete ja samas ka praegu aktiivsete ja arhetüüpidega. See, mida mida Carl Gustav Jung nimetas kollektiivseks alateadvuseks, nimetab Carolyn Myss inner-netiks, sisevõrgustikuks ehk kiirete ühendustega psüühiliseks võrgustikuks, mis ühendab meid kõiki omavahel arhetüüpide süsteemi kaudu. Vaatame, kes neist on meile tuttavad ja kuidas nad isiklikus elus väljenduvad. Tutvume nende varjukülgedega ja ka valgusesse kutsumise tasanditega.
  • Arhetüüpidega koos uurime iga moodul just selle instinktiivse käitumismustriga kaasnevaid teemasid nt isiklikke väärtusi, sest ilma nendeta pole elul kompassi; õpime sünkroonsete juhuste suunda vaatama, et saaksime aru, kuhu elu meid ninaga suunab; peatume esesekindluse ja eraldi eneseväärtustamise praktikatel; heidame pilgu väga tuttavatesse sümbiootilistesse uskumustesse suhetes, võimuvõitlusele ja väikese inimese arengutasanditele. Õpime kuulama kõiki oma tundeid ja kiitma ka viha ning aru saama, mis rahuldatud ja rahuldamata vajadustele nad osutavad.

  • Võtame luubi alla empaatilise hinge teemad ning uurime ka isiklikke variarhetüüpe. Praktiseerime, kuidas end kaitsta, puhastada, oma piire kehtestada, õnnelik olla, valguses püsida.

  • Heidame pilgu oma hõimuliini kolmele põlvkonnale ja nende eludele ja saatustele. Teeme rahu ema ja isaga. Avastame oma tuumkeele.

Loome isikliku aukoodeksi ja uurime, mis on mõistete taga: terve Ego, haavatud Ego, Superego, Self, Id. Reastame kõik arhetüübid - Ego, Hing, Mina süsteemi.


Teine koolitust läbiv teema viib meid otseteele enda juurde läbi sisemise perekonna ehk isiklike osade. Kes on need osad ja kuidas nad avalduvad? Kes on Kaitsvad osad, Pagulased ja Ise?

Kas oled tähele pannud, et mõnikord tõstab su sees pead väga tugev tunne või tajud, kuidas kehas tekib valuaisting või pinge? Mõnikord hakkab kummitama "ei-tea- kust pärit" mõte või ajab tegutsema korduv impulss. Nii annavad endast märku sinu osad. Nad soovivad end väga kuuldavaks teha. Osad kannavad endas teatud uskumusi ja tundeid maailma ja selle toimimise kohta, kuid need on tihti kinnistunud lapse arusaamise tasandil ja sündinud mõne kogemusega, mil sinu maailmavaade oli noorele inimesele omane.
  • Püüdes sind kaitsta abituse, kurbuse, üksinduse, hülgamise jne ehk nn ebameeldivate tunnete eest, kannavad osad endas lapse fikseeritud käitumismustreid, mis praegu sinu jaoks enam hästi ei toimi. Teatud osa sunnib meid end valu eest raevukalt reageerides kaitsma, olema ülivalvas, kontrollima, end katki töötama, hoolitsema teiste eest iseenda hülgamise hinnaga, viimase peal välja nägema, alati perfektselt esinema jne?
  • Hakkame tutvuma oma isiklike osade ehk sisemise perekonnaga. Kuulame nad uudishimuga, hoolivalt ja avatult ära, uurime, mis ajahetkel nad mõne kogemuse mõjul oma uskumused tekitasid ning võtame nad täielikult vastu. Tutvudme oma Kaitsvate osade ja sisemise rahu allikaks oleva Isega. Nii saavad sulle avaneda uued tegutsemisvõimalused ja osakesed saavad terveneda tagasi oma algsed muretud rollid.
  • Iseend hästi tundes saame elada kooskõlas oma mõtete, tunnete, väärtuste, soovide ja vajadustega. Kui oskame nime anda oma lemmikuks kujunenud käitumismustritele ning mõtestatult või alateadlikult reageerima ja tegutsema suunavatele uskumustele - saame headeks iseenda juhtideks. Nii, et toimetame sügavas kontaktis oma olemusega. Nii, et iga osa ehitisest nimega “mina” on hoolimisega märgatud ja koju vastu võetud
  • Kõik meie osad suhestuvad ja suhtlevad pidevalt omavahel. Kutsume seda protsessi mõtlemiseks. Osad räägivad omavahel, mida peaks tegema või mil viisil oleks parem tegutseda. Konfliktsed ideed, mida erinevad osad esindavad, on harjumuslikult igapäevane, kuid me ei teadvusta sageli, mis on nende taga ja peame seda iseendas kahtlemiseks. Oleme juba sündinud paljude subteadvustega. Osasid paremini tundma õppides, nii et kõigil oleks ruumi ning nad oleksid vastu võetud - saame suurepäraseks isikliku sisemaailma valitsejaks.
  • Eksisteerib arusaam, et teatud kindel seisund on nn normaalne. Sellest lähtub veel valdavalt inimesele lähenemine, kus mingi teooria ja kellegi arvamuse järgi hakatakse indiviidi õigeks tegema ja kus kaasatakse tema tugev tahe, et teatud tulemusele jõuda. Kui see ebaõnnestub, siis kaasneb sellega häbi ja läbikukkumise tunne ehk karistus ja uus katse kaasata raudne kontroll oma impulsside ja instinktide üle veelgi jõulisemalt. Tegelikult tekitab ainult ühe enda osaga dialoogi pidamine inimeses tohutuid pingeid, sest arvame, et meil peab pidevalt varuks olema üks õige reaktsioon, mõte, teadmine, mis on ühiskondlikult aktsepteeritud ja ka meie enda silmis õige ning mis suunab meid edule, heale lahendusele. See, mis meile ei meeldi või midagi välismaailm vaenab, peab seega varju jääma.

Koolitusaasta loomisel on mind inspireerinud Carol S. Pearsoni ja Caroline Myssi, Carl Gustav Jungi arhetüüpide käsitlused aga ka süsteemse pereterapeudi ja hiljem oma lähenemise välja töötanud Richard Schwartzi nn inimese osakeste uurimise fookus. Bessel van der Kolki traumakäsitlus, Reggie Gouldingi tugevate sündmuste mõjust sisemaailmale mõtted, John Bowlby kiindumusteooria, Bob Falconer lähenemine, Norman Doidge’i, Michael Merzenichi uued neuroplastilisuse käsitlused ja palju muud.


Mida koged:

  • Igas moodulis on teooria ja praktika omavahel sulamis - päeva jooksul vahelduvad teooriablokid meditatsioonide, paarisharjutuste, iseseisvate- ja grupitöödega, vaimsete ja füüsiliste praktikatega. Materjalis on palju näiteid, põnevaid lugusid ning näpuotsaga teatraalsust ning viiteid kirjandus-, teatri- ja kunstiajaloole.
  • Väike koolitusgrupp tagab isikliku ja sügava lähenemise, turvalise ruumi ja sisemise rahuseisundi.
  • Koolituse jooksul saad palju praktilisi nippe, tehnikaid ja lähenemisi, mida hiljem igapäevases elus nõtkelt kasutada.
  • Koolituse lõppedes tunned end uutmoodi terviklikult, oled hooliv ja heades suhetes oma erinevate tunnete, mõtete, impulsside, käitumismustrite, uskumuste ning harjumustega ning tead, mis sündmused ja järeldused on nende käivitamise ja kestmise taga. Oma osasid tundma ja vastu võtma õppides kaovad sisemaailma pinged ning avaneb hoopis tohutu varasalv koos uutmoodi vabadusega ning näed uusi võimalusi käitumiseks ja tegutsemiseks. 
  • Arhetüüpidega tuttav olles, saad kasutada nende valguse tasandeid ja juurde isiklikku väge. 
  • Teoorias ja praktikas on oluline rõhk mängulisusel, avatusel ja uudishimul, hoolimisel ja täistähelepanul, iga üksiku inimelu erilisuse väärtustamisel.


Esimene moodul:

1. Maag. Vaimsed väärtused. Sünkroonsused. Osad

  • Maag meie sees loob ühenduse maailma kui tervikuga. Kõik-on-üks. Kollektiivne alateadvus. Püha pole mitte kõrgel ja kaugel, vaid meie sees, looduses, ühiskonnas, Maal, Kosmoses. Maagi kunst on osata tahtega teadlikkust kujundada. Uurime Maagi arhetüübi avaldumist oma elus ja nii selle valguse kui ka varjukülgi.
  • Leiame üles elus toimetama kutsuvad seisundid ehk vaimsed väärtused. Vaimsed väärtused on need, mis pakuvad sulle rahulolu, teevad elu rikkamaks. Üks suuremaid katsumusi ongi see, et sead endale eesmärke, teadmata, mida tegelikult väärtustad ja kui oled neist mõne saavutanud: „Kas nüüd ongi kõik?”
  • Põneva teemana uurime ka neid seisundeid, mida püüame elus vältida. Need annavad alateadlikult suuna meie valikutele ja eesmärkidele. Kuidas teadlik ja mitteteadlik ühendada.
  • Mis on sünkroonsused? Kuidas neid lugeda? Praktika.
  • Sissejuhatus osade teooriasse. IFS ehk sisemise peresüseemi õpetus. Iga meie osa on kui inimene, kellel on oma kindel eesmärk. Osa pole nn koorem või probleem või mure.
  • Osade leidmine algab mõne impulsi, kehataju, reaktsiooni, tunde tähele panemisest, seejärel lased sel end nn käekõrvale võtta ja osaga kohtuma viia. Praktika.


Teine moodul:

2. Orb. Sümbiootilised uskumused ja võimuvõitlus suhetes.

  • Orb. Selle arhetüübi ära tundmine iseendas ja integratsioon viib küpse täiskasvanu maailma. Kõik me oleme elus kogenud mingil hetkel hülgamist, valu, pettumust, kurbust, leina. See on loomulik elu osa. Haavatud olek aga ühendab ja jagamine liidab, pluss annab väe koos tegutsemiseks.
  • Süütu üritab “langemise” kogemuse mõjul rohkem pingutada, siiramalt uskuda, olla täiuslikum, olla väärtuslikum. Orb näeb aga märki, et lõppkokkuvõttes seisab igaüks ainult iseenda eest. Kui me endale sisemist Orbu ei tunnista - tunneb Orb end nii meie kui maailma poolt hüljatuna. Kahjuks elame ühiskonnas, kus ei sallita inimesi, kes on haavatud või haavatavad ja eeldatakse, et me oleme nn terved. Seetõttu üritab enamik meist oma haavatavat, eksinud ja solvunud Sisemist last peita, kartes teiste hinnanguid. Saatuse iroonia on see, et ka teised tegelevad oma Haavatud lapse varjamisega ja selle tulemusena on laps mitte ainult haavatud, vaid ka üksik. Orvu integratsioon annab meile enneolematu väe ja vastutusetunde, lisaks õpetab empaatiat ja koostööd. Uurime Isikliku Orvu arhetüübi toimimist.
  • Pettumuste, unistuste ja illusioonide purunemise teema. Kas oleme iseendaga rahu teinud? Valu ja ebaõnnestumise integreerimine. Vabadus ja rahu. Praktika.
  • Sümbiootilised uskumused suhetes. Millised need on? Millised enda elus ära tunneme? Võimuvõitluse baaspõhjused.
  • Lapse arengutasandid. Maksimeerimine või minimeerimine.


Kolmas moodul:

3. Hävitaja. Eneseväärtustamine. Kaitsvad osad.

  • Hävitaja arhetüüp on üks intrigeerivamaid kollektiivse alateadvuse mustreid. Temaga sõbraks saamine tagab sisemaailma puhtuse ja erilise rahu, oskuse lahti lasta, mittetoimivad suhted ja tööd selja taha jätta ja oma eluga edasi minna. Lapselik süütu Ego pool meis loodab Jumalale, kes tagab turvatunde ja hoiab meid nii nagu just meile meeldiks. Turvatunde jaht juhib alati eitamisse, ebameeldiva ees silmade sulgemisse. Hing ihkab elu kogemist. Elu müsteerium kogu täiuses sisaldab ka surma õudust ja inetust. Reaalsus pole alati ilus ja ei allu meie kontrollile. Seksuaalne kirg, sünni ja surma müsteerium on ego jaoks keerukad. Aktsepteerimine kingib erilise sügavustunde, oma hirmudega kohtumine avab ukse iseenda sügavusse.
  • Eneseväärtustamine, endast lugupidamine on kindlus iseenda väärtuse või võimete suhtes; eneseaustus. Subjektiivne hinnang iseenda väärtusele, millega kaasneb usk iseendasse. Uurime praktikas, mis on väärtustamise/väärikuse retsept ja kuidas enda sisemist telge vankumatuks muuta.
  • Kaitsvad osad. Praktika. Tutvume isiklike Kaitsvate osadega. Proovime neid ka kaardistada.
  • Mis on Kaitsvad osad? Mida rohkem me proovime mõnest emotsioonist vabaneda, seda tugevamaks ta muutub. Miks? Sest osad, nagu ka inimesed, hakkavad end kaitsma ja vastuvõitlema, kui neid häbistatakse või hüljatakse.
  • Kui kasutame emotsioonide üle võimust saamiseks tahtejõudu, siis hakkab meid türanniseerima jäik, kontrolliv otsekui õppusi läbi viiv Sisemine Seersant.
  • Tahtejõuga toimetamine aga on meie kultuuris maast madalast sisse harjutatud - õpime varakult häbistama ja karmilt alla suruma iseloomujooni ja osasid, mis meile ja ühiskonnale ei meeldi.

NB! Kaitsev osa tekib sageli minevikus, kui see oli ainus võimalus kaitsta teisi haavatavaid osasid või inimest ennast suurte raskete tunnete eest - raev, lein jne. Kaitsev osa ei ela olevikus, vaid on külmutatud minevikku ja teatud sündmustesse.

  • Tihti pole need Kaitsvad osad üldsegi sellised nagu nad välja näevad. Nagu düsfunktionaalsete perede lapsed on sunnitud oma loomulikud rollid ja orgaanilised iseloomuomadused hülgama, et võtta omaks käitumisviisid, mis võivad olla destruktiivsed. Lihtsalt selleks, et inimest ennast kaitsta.
  • Kui küsida Kaitsva osa käest, mida ta tegelikult tahaks teha, selle asemel, et inimest kaitsta - siis ta valib tihti hoopis vastupidise tegevuse ja rolli.
  • Teadlikkuse sisse toomisel ning osakestega tutvumisel hakkavad avalduma omadused ja ressursid, mis on peidus nn kaitsva hoiaku taha.


Neljas moodul:

4. Armastaja. Empaatiline hing. Ise.

  • Armastaja. Armastajad grupi arhetüüpideks on: Armastaja, Don Juan, Femme Fatale. Südamega ja romantilise armastusega seotud arhetüübid.
  • Varjupoolel luurab iha võimu järgi. Valguse tasandil asendub kirg võimu omada tõelise armastusega.

  • Femme Fatale ja Don Juan kannatavad, sest nad on eraldatud sellest, mida ihaldavad ja nii nad otsivadki asendust, et taastada ühendus ARMASTUSE vooga.

  • Alumise tasandi Armastaja arhetüüp, kelle puhul on ego troonil, usub, et armastus on nimisõna ehk seisund, mille ta saavutab ainult siis, kui keegi “eriline” paneb ta nii tundma.Uurime Armastaja arhetüübi avaldumist iseenda elus. Praktika - varju ja valguse tasandid.

  • Kes on empaatiline hing?
  • Õpime oma erinevate osadega dialoogi pidama.
  • Millised on sinu tunded mõne enda osa suhtes - kas ta meeldib sulle või mitte?
  • Kas ta ärritab sind?
  • Kas sa sõltud temast?
  • Kas sa soovid temast vabaneda?
  • Millal see osa sinu ellu tekkis?
  • Kas ta kuulub sulle või kellelgi teisele?
  • Ise. Kohtume oma Isega. Praktika.
  • Ise või Selfiga kontaktis olles unustab Sisemine kriitik oma valvsuse ning hakkab avaldama oma saladusi.
  • Ise on meie ülioluline osa - ta on uudishimulik, väga teadlik, enesekindel ja empaatiline ning teab täpselt, kuidas tervenemisprotsessi jõuda. See on osa meist, mis on kõige rohkem meie ise. Kus me oleme kodus.
  • Ise ei saa kunagi haiget, teda ei saa hävitada, ta ei pea arenema. Isel on oma tarkus, ta teab täpselt, kuidas tervendada meid nii seest kui väljast.
  • Praktiseerime Isega ühenduses rahu, tervenemist.  


Viies moodul:

5. Sõdalane. Koormad ja pärandkoormad.

  • Sõdalane. Igaühes meis peituv Sõdalane kutsub meid üles olema julge, tugev ja vankumatu, seadma eesmärke ja neist kinni pidama ja vajadusel enda ja teiste eest võitlema. Sõdalane aitab meid enda eest seista ja oma unistusi ellu viia.
  • Sõdalased järgivad oma põhimõtteid ja võitlevad nende eest, isegi kui see läheb majanduslikus ja sotsiaalses plaanis kalliks maksma. Võistluste kontekstis tähendab see mitte ainult püüdu võita, vaid ka ausat mängu ehk iseendast parima andmist. Ehk võidelda endale koht päikese all ja muuta maailm paremaks. Praktikas pöörame oma isikliku või ühiskondliku elu ebameeldivatele ja ebarahuldavatele aspektidele tähelepanu ja soovime neid jõu või veenmise abil muuta. Seejuures tuleb olla piisavalt karm, et mitte lasta end lükata-tõmmata ja jõuline, et tahtmine kehtestada. Uurime oma Sõdalse toimimist. Valguse ja varju aspekte.
  • Mis on koormad ja pärandkoormad. Lapsena teeme ma maailmast järeldusi oma arusaamise järgi ja need otsused ei pruugi olla absoluutselt tõesed aga need kinnistuvad ja muutuvad sisemise maailma oluliseks (tavaliselt alateadlikuks) organiseerivaks jõuks.
  • Osad kannavad äärmuslikke uskumusi ja emotsioone oma kehades” ja need mõjutavad otseselt seda, kuidas me tunneme ja tegutseme. Kes on Tuletõrjujad?
  • Mõte sellest, et osadel on ka kehad”, mis on inimkehadest erinevad - võib alguses tunduda veider. Kui küsida osakeste käest nende kehade kohta, siis nad oskavad öelda täpse traumaatilise hetke, kui teatud emotsioonid või uskumused neisse tulid või neisse klammerdusid. Nad ütlevad sinu suu läbi: ”See on see tõrv mu kätel” või “Tulepall mu kõhus” või “Suur raskus mu õlgadel”.
  • Need võõrad tunded või uskumused ongi koormad. Koormad organiseerivad osakese kogemust ja tegevust - analoogselt sellega, kuidas viirus mõjutab arvutit.
  • Osakeste ära kuulamine, nende vastu võtmine ja armastamine - võimaldab neil terveneda ja transformeeruda. Täpselt sama nagu inimestelgi. Praktikad osadega. Meditatsioonid.


Kuues moodul:
6. Süütu. Enesekindlus.

  • Süütu arhetüüp. Me kõik alustame siiraste ja süütutena, see tähendab muu hulgas ka seda, et usume, mida autoriteedid meile õpetavad, olenemata sellest, kas nad lähtuvad meie huvidest või mitte.
  • Meis peituv Süütu usaldab isegi siis, kui see pole õigustatud. Kui ema või isa ütleb Süütule, et ta on inetu, üleannetu, isekas, rumal või laisk, siis ta usub seda. Just Süütu on see, kes teeb halba hinnet saades järelduse, et on rumal. Just Süütu on see, kes võtab omaks rassismi, seksismi, homofoobia uskudes, et kunagi ei tohi muutuda kellekski, keda teised hukka mõistavad.
  • Samas on ka Süütu see, kes kõikidest teistest arhetüüpidest ainsana usub. Usub, et homme tuleb parem päev, usub, et tuleb valge laev, usub, et tema unistused täituvad. Uurime oma suhet Süütu arhetüübiga.
  • Enesekindlus. Mis sinu enesekindlust õõnestab? Enesekindlusest pole kunagi puudu. See on vaid blokeeritud sisemiste takistuste poolt - krooniline muretsemine, ärevus, negatiivne sisekõne, kompulsiivne vältimine. Uurime enda harjumusi ja tüüpseisundeid.
  • Reageerimine ärevust või viha tundes nii, et hakkame sellega kohe võitlema. Niipea, kui tunneme grammigi rahutust, haarame kohe oma “tööriistakasti järele” (hingamine, mindfullnessi tehnikad, meditatsioon või välja reageerimine nn ausus). See on tegelikult aga just kurja juur. Kui me proovime koheselt ärevust ära ajada, siis õpetame just oma ajule seda, et ärevus on ohtlik. See tähendab seda, et järgmisel korral, kui tunned ärevust või abitust - siis lisandub automaatselt ka häbitunne. Ja see pole mõistagi pai enesekindlusele. Nipp on selles, et tuleks lõpetada ärevusega võitlemine ja selle asemel seda aktsepteerida. Ärevus võib olla ebameeldiv, kuid see pole OHTLIK!
  • Kui proovid keerulisi tundeid ära ajamise asemel vastu võtma hakata - tõuseb ka kohe su enesekindlus. Tunde nimetamine, vastu võtmine.
  • Harjutused enesekindluse seisundi saavutamiseks. Oma mustrite teadvustamine.


Seitsmes moodul:

7. Narr. Variarhetüübid. Viha kiituseks. 

  • Narr. Narr on Sisemise lapse see tahk, kes teab, kuidas mängida, olla sensuaalne ja tunnetada oma keha. Just temale võlgneme oma primitiivse, lapseliku, spontaanse ja mängulise loovusena väljenduva vitaalsuse ja elususetunde. See energia on ühtlasi väga amoraalne, anarhistlik ja lugupidamatu ja lõhub kategooriaid ja piire.
  • Kui me ei luba endal aeg-ajalt natuke hull olla, mängida, nautida südamest head sööki ja jooki, pidutseda, oma sensuaalsuse ja kehaliste vajadustega kontaktis olla, siis … hakkab end ilmutama Narri vari. Uurime isikliku suhet Narri arhetüübiga.
  • Miks on viha hea? Millised on viha kraadid? Kas ärritus ja närvilisus ja vastumeelsus käivad viha alla? Mida tähendab mentaalne, verbaalne, füüsiline agressiivsus? Viha pole negatiivne tunne (viha on hoopiski mõnus)
  • Iga kord kui inimeste ees on valik “negatiivseid” ja “positiivseid” emotsioone, liigub viha miinusmärgiliste tunnete nimekirja koos süü, ärevuse, häbi, kurbuse, kahetsusega jne. Isegi kui oled nende määratlustega ettevaatlik, siis terminid positiivne ja negatiivne kirjeldavad seda, kuidas emotsioonid tunduvad.
  • Kurbus paneb meid end halvasti tundma ja rõõm jälle hästi. Niisiis - viha ei peaks kandma halva emotsiooni nimetust, sel lihtsal põhjusel, et teda on tegelikult mõnus tunda.

NB! See lähenemine, et viha on hea tunne, aitab meid ka temaga paremini hakkama saada. Põhjus on lihtne ja intuitiivne.

  • Teeme sageli midagi, mis laseb meil pikemalt vihane olla, sest viha on tegelikult nauditav ja rahuldust pakkuv. Tavaliselt on põhjus selles, et viha kannab anti-depressiivset dünaamikat.
  • Harjutused ja praktikad viha või ärrituse ära kuulamiseks ja mõistmiseks ning tema sõnumi vastu võtmiseks.


Kaheksas moodul:

8. Valitseja. Konfliktid ja tasakaal osade vahel. Tee.

  • Valitseja. Kuningas ja kuninganna
  • Valitseja eluteekond on õppida teiste heaolu eest vastutamist. Tema unikaalne väljakutse on ära tunda olukord või olukorrad, mis on väärt oma väe ja mõjuvõimu panustamist. Selle arhetüübi universaalseks õppetunniks on teha vahet ehtsa võimu ja illusoorse võimu vahel. Tema oluliseks omaduseks on suuremeelsus
  • Valitseja arhetüübi sisemine varjukülg on oma terviklikkuse kahjustamine võimu küljes rippumise nimel. Selle varjuküljega tegelemine võib olla Kuningannale või Kuningale raske väljakutse, sest võim ja autoriteet on nii ahvatlevad ja tekitavad sõltuvust – samuti oluline osa selle arhetüübi põhiloomusest. Selle arhetüübi varjukülg võib olla tohutu sisemine ebakindlus: kas suudad trooni säilitada, rääkimata toimetulekust kogu selle klatši ja võimuvõitlusega, mis taustal toimub.
  • Kuninganna või Kuninga varjukülje väljakutse on see, et lõpuks see võim, mille pead millalgi üle andma, on tegelikult su enda iseloomu ja väärtushinnangute vägi. Hirm võib alata kolleegide klatšimisega, sa ei usalda enam oma kuningriiki, ja kasvab võimumängudega nagu kes on troonile kõige lähemal? Su arhetüübi väljakutse on tõusta hirmust kõrgemale ja tappa sisemised draakonid. Terviklikkuse kaotamise hinnaga saavutatud võim on illusoorne – see kaob kergesti ja pole kunagi väärt su allakäiku.

  • Miks osad segunevad?
  • Harjutused. Osade lahtisulatamine.
  • Konfliktsed olukorrad elus. Kõikide osade ära kuulamine ja vastu võtmine ning mõistmine. Harjutused.
  • Meditatsioon Tee. Osade saatmine baaslaagrisse.


Üheksas moodul:

9. Looja. Hõimu liinid. Ema ja isa.

  • Kuitahes terviklikuks me ka ei muutu ja truuks endale ei jää, meie tingrefleksid, ühiskondlikud piirangud ja loodusseadused kammitsevad meid ikka. Kuni me ei ole oma rännakuid läbi teinud ja tugevat Ego välja arendanud ning Hingega ühendust saanud, ei suuda me veel teadlikult luua.

  • ME KOGEME SIIS ELU VALMISTOODANGUNA. Ja oleme ise otsekui oma keskkonna ja tingreflekside vormitud. See ongi Looja vari, kes loob, ilma et tunneks loodava eest mingitki vastutust. Uurime Looja arhetüübi avaldumist oma elus.
  • Kas usume, et pärime emotsioonid üsas või saame tundekogemusi varajases suhtefaasis emaga või jagame teadvustamata lojaalsust või veel kuidagi teisiti - üks on kindel elu saadab meid edasi sellega, mis on minevikus lahendamata jäänud. Just sellega, mis suguvõsas on lahendamata jäänud vajab tervendamist.
  • Petame end, kui usume, et suudame elu täpselt oma plaani järgi juhtida. Igatseme romantilist suhet, kuid distanseerume siis ise, soovime unistuste karjääri, kuid ebaõnnestume selles.
  • Meid pidurdav tegur on sageli nähtamatu. Uurime nelja alateadvuse teemat, mis elu edenemist segavad.
  • Uurime eluvoogu, mis tuleb läbi ema ja isa. 
  • Lisaks ka korduvaid mustreid suguvõsas, mis järglaste poolt alateadlikult kordamisele tulevad. Meditatsioonid, harjutused.


Ajad: R-L kell 10-17

Esimene moodul 1. ja 2. november 2024.

Teine moodul 3. ja 4. jaanuar 2025.

Kolmas moodul 14. ja 15. märts.

Neljas moodul 9. ja 10. mai. 

Viies moodul 4. ja 5. juuli ja see on suvelaager ehk linnast väljas.

Kuues moodul 5. ja 6. september.

Seitsmes moodul 7. ja 8. november. 

Kahekesas moodul 9. ja 10. jaanuar 2026.

Üheksas moodul 6. ja 7. märts.


Tasu: 90 EUR päev ehk 180 EUR moodul.

NB! Tasuda saab mooduli kaupa. 

  • See on väikese grupi dünaamilise koolitus.  
  • Liigume järk-järgult edasi sisemise perekonna ja arhetüüpide teooria ja praktikaga. 
  • Puudutud päev on võimalik läbi teha kokkuleppel konsultatsioonina. 
  • Koolitused toimuvad Tallinnas v.a suvelaager kuskil looduskaunis kohas.
  • Koolituse juurde saab vajadusel võtta ka soodushinnaga teraapiaseansse ehk kokku kolm seanssi a 100 EUR.
  • Koolituse materjalid saab pärast moodulit digitaalselt, ka osad materjalid on ka paberil.

Täpsem info ja küsimused:

kristiina@iseruum.ee
Tel: +372 54532333