Iseruum

Iseruumi koolitusi ja teraapiaid pakub Kristiina Garancis.

Tutvustus 


Sündisin teatriinimeste perre. Kasvasin üles maailmas, kus hea eneseväljendus hääle ja keha abil on sama loomulik kui hingamine. Teadsin varajasest lapsepõlvest, et siin elus on kõik võimalik – isiklik fantaasia ja tahe on ülivõimsad ja ainsaks takistuseks saab olla vaid vaimustunud eneseusu vähesus.

Olen palju mõelnud, et mis kavala plaani järgi on mu lapsepõlv möödunud muusika ja teatrikunsti keskel, kus imed ei üllata, vaid on müütilise maailma ilmselge tuum, kus põrgust saab dekoratsioonivahetusel hetkega taevas ja jumalik sõrm sekkub just siis, kui on kõige pimedam.  

Ma usun imesid – see aitab isiklikul energial tõusta pilvepiirini, saada lapsemeelselt heledaks ja kergeks ning sel viisil saab imesid lihtsalt alla laadida. See sõltub inimese valmisolekust ja soovist tegelikult isiklik vastuvõtmise uks avada. Terapeudina saan ma aidata imedel toimuda. Vaja on vaid paari väga lihtsat nippi ja usaldust isikliku sisekuningriigi uks avada. Nii tuleb vaid taas üles leida ja tolmust puhastada inimese ehe olemus, tundlikkus ja õrnus.

Selleks, et tundlikkus avaneks on vaja end iseenda hämarsoppidesse piiluda, iseenda varjuga sõbraks saada. Ma ei usu vaid valgusreklaame. Saame tervikuks alkeemikuna valgusel ja varju kokkusulada lastes. Suurimad pinged elus tekitame ise ebameeldivat ja saladusi vältides. Nii julgustan teraapia või koolituse kliente otsa vaatama varjatule iseendas ja tavaliselt selgub, et seal on peidus lisaks valusale mälestusele ka vabadus ja täiel rinnal hingamine. Igal sündmusel on oluline koht elu mõtestamisringis ja ühtki ei saa välja jätta. Iga murdumise ja valu taga on peidus üks aare – midagi avaneb kui julgeme ebamugavusest või sisetakistusest läbi minna. Kinnihoitu või varjatu saab vastu võetud ja pinge sulab ning tekib tunne, et süda läheb suuremaks ja saame väge juurde. Seda teades võib ebameeldivaid tundeid, peidetud saladusi, varjatud iseloomuomadusi vabalt heaks sukeldumiskohaks pidada. Mõelda vaid – kui enam pole vaja mingit osa endast peita või sellega kohtumist karta või peljata teiste inimeste kriitikat, kes selle päevavalgele toovad, siis on elu ju palju pingevabam.


Haridus ja töökogemus 

Õppisin Tallinna 21. keskkoolis ja lõpetasin 1995. aastal Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna Eesti ja Soome-Ugri filoloogia ja teatriteaduse alal. Kultuurikorralduse magistriõpe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias andis lisatarkust juhtimispsühholoogias ning olen kätt harjutanud teatri- ja tantsulavastuste managerina. Keeruliste ja andekate kunstiinimeste keskel on olnud hea võimalus treenida silma, kõrva, intuitsiooni, lihvida eneseväljendust kõnes ja kirjas. Viimased kaks on need, mis on toonud kogemusi projektijuhi ja näitlejana nii Eestis – „Eurovisioon 2002“ Interval Act, kui ka Inglismaal, Rootsis "EuroAlien" ja Ungaris.

Tartu Ülikooli lõpetamise järel läksin tööle alguses kirjandustoimetaja ja siis avalike suhete juhina Eesti Draamateatrisse, seejärel aastal 1998 teatritoimetajana ajalehte „Sirp“ ning aastast 2004 avalike suhete juhina Tallinna Linnateatrisse. Teatrites olen töötanud ligi 15 aastat.
Olen teinud kaastööd Von Krahli teatrile, „Vanemuisele“ ja Rahvusooperile „Estonia“, vedanud Klassikaraadios teatrisaadet ning teritanud sulge tantsu, teatri ja ka psühholoogia valda uurides. Avalikud suhted ja koostöö pressiga on mind saatnud tänaseni. Minu artiklid on ilmunud ajakirjas: “Teater.Muusika.Kino”; "Üks"; “Eesti Naine; ”; “Sirp”; “Postimees”; “Eesti Päevaleht” jne. Olen kaasautor 2019 aastal ilmunud raamatule "Estonia ballett 100". 

Olen olnud neli aastat Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapitali juhataja ja nõukogu liige, töötanud eksperdina Eesti Kultuuriministeeriumi teatrite rahastamisega seotud projektides ning osalen tänaseni Eesti Teatri aastpreemiate zhüriide töös.

Lõpetasin Holistika Instituudi aastal 2006 holistilise regressiooniterapeudina ning töötasin seal aastast 2011-2020 koolitajana.
Olen õppinud lisaks suhtlemis- ja kommunikatsioonipsühholoogiat ning juhtimispsühholoogiat. Omandanud Theta Healingu, protsessitöö , konstellatsiooni, hingamistöö praktiseerimisoskused. Läbisin aastal 2012 süsteemse pereteraapia koolituse ning aastatel 2013-14 Imago paariterapeudi õppe.

Olen teinud nii pikki moodulkoolitusi, lühikoolitusi kui ka töötubasid juhtimispsühholoogia, teadlikkuse, stressijuhtimise, loomingulise maailmakäsitluse, kommunikatsiooni, enesekehtestamine jm teemadel Äripäeva Psühholoogiakonverentsil, Tallinna Ülikoolile, Ericssoni juhtidele, PARE personalijuhtide ühendusele, Elionile, EASi rahvusvahelisele teamile, Dimediumile, AIT-NORD OÜle, Swedpanga meeskonnale, jne. 

Moto

Hea elu valem on pool ja pool. Pool on isiklikku tahet ja soovi ja pool elu juhtimist. Mõnikord on tahe nii suur, et trambib jalgu ja nõuab ainult oma osa, kuid siis selgub peagi, et elul oli õigus ja võimalused ja sündmused, mis lahti rullusid, olid õiged ja sel hetkel parimad.

Minu jaoks on sümboolselt ühte sulanud kaunid kunstid ja minu koolitajatee. Armastan oma koolitustesse põimida paraja annuse põnevat teatraalsust ning fakte ja näiteid kunstist ja kirjandusest. Eelmiste elude, rollimängude ja “ise situatsiooni sisse minemise” mänglev kergus aitab jõuda kliendi muredeni, suletud energiarusikateni, et vabastada need armastusega. Üks täiendab teist.

Üks omadus - mis on aidanud terapeudi ja koolitaja töös ja mind elus kunagi hüljanud ei ole - on julgus või südikus või vaprus. Selline sisemisest südametulest lähtuv hull tegutsemis- või proovimislust. Inspiratsioon sööstab minust välja ja vormub lauseteks või tegutsemiseks ja sellest sünnivad õiged asjad. See aitab teisi innustada ja eriti soojalt julgustada ja toetada.

Määravaks on see, kuidas olla oma elus nii vaba ja ehe, et ainult sulle kuuluv eriline energia läbi sinu erilise keha ja sinu väljendusviisi maailmas toimima pääseks. Kuna sind on ainult üks, siis on just sinu eneseväljendus unikaalne.